Wybielanie zębów

Wybielanie zębów metodą BEYOND

Pacjentom, którym zależy na szybkim, bezbolesnym i zdrowym dla zębów efekcie wybielenia zębów polecamy jednorazowy zabieg z lampą BEYOND. Wybielanie zębów z BEYOND polega na nałożeniu żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu jego wybielającego działania strumieniem światła emitowanym przez lampę. Natychmiastowym efektem 30 minutowego zabiegu jest wybielenie zębów nawet o 14 odcieni w skali Vita. Efekt pozostaje widoczny przez okres 2-3 lat, ale jest to zależne od indywidualnych predyspozycji oraz nawyków pacjenta.

Przez pierwsze 48h po wykonaniu zabiegu wybielania zębów jest kluczowe dla zachowania efektów. Bezwzględna „białą dieta” wyklucza picie kawy, herbaty, czerwonego wina, palenie papierosów i spożywanie barwiących warzyw i owoców. Wybielanie zębów oznacza także konieczność zmiany pasty do zębów – najlepiej na wybielającą bez fluoru. Dzięki stosowaniu się do wskazówek lekarza efekt wybielonych zębów pozostanie niezmienny przez bardzo długi czas.

 

Wybielanie zębów w domu

Kolejną możliwość wybielenia zębów stanowi tzw. wybielanie nakładkowe, które pacjent wykonuje w domu, stosując się ściśle do zaleceń stomatologa z użyciem indywidualnie dopasowanej do zębów nakładki. Wypełnia się ją aktywnym żelem wybielającym i przykłada ściśle od powierzchni zębów. Chociaż pełen cykl wybielania zębów tą metodą trwa dwa tygodnie to efekt widać gołym okiem nawet po kilku dniach.

 

Wybielanie zębów. Co musisz wiedzieć nim zaczniesz:

  • Wybielanie zębów pod opieką lekarza jest zabiegiem bezbolesnym.

  • Pierwszym etapem wybielania zębów jest dokładna diagnostyka i leczenie ubytków.

  • Wybielania zębów nie można stosować u kobiet w ciąży, matek karmiących oraz osób z alergiami (utleniacze, gliceryna i żywice poliakrylowe).

  • Pierwsze wybielanie zębów można przeprowadzić po 16. roku życia.

  • Wypełnienia stomatologiczne (plomby) nie poddają się wybielaniu. Czasem stają się tak widoczne, że trzeba je wymienić.

  • Do 2 tygodni po zabiegu wybielania zębów należy stosować tzw. „białą dietę”.