Gabinety stomatologiczne i ich wyposażenie

Nasze gabinety wyposażyliśmy w najnowszy sprzęt, który pozwala leczyć nam skutecznie, nowocześnie i komfortowo.

  Fotele dentystyczne A-dec 500

  Nowoczesne, ergonomiczne, bezpieczne dla kręgosłupa fotele, w które wyposażyliśmy nasze gabinety stomatologiczne pozwalają na leczenie w wygodnej (zarówno dla pacjenta, jak i lekarza) pozycji leżącej. Zagłówek fotela i cała jego tapicerka wypełnione są specjalną pianką, która pod wpływem ciepła ciała dopasowuje się idealnie do jego kształtu, zapewniając doskonałe podparcie.

   Autoklaw Gettinge K7+

   W Promedica liczy się bezpieczeństwo pacjentów. Dlatego o sterylności wszystkich wykorzystywanych narzędzi podczas zabiegów stomatologicznych dba urządzenie spełniające najwyższe europejskie normy. Użycie autoklawu tej klasy to 100% gwarancja, że wszelkiego rodzaju bakterie, wirusy czy grzyby nie mają szans przedostania się do organizmu pacjentów w trakcie leczenia.

    Kamera wewnątrzustna

    Gabinety stomatologiczne Promedica wyposażone zostały w kamery wewnątrzustne, gwarantujące pewność diagnoz i perfekcyjne leczenie zębów. Każde działanie, które przeprowadza stomatolog zostaje zwizualizowane na ekranie monitora LCD dzięki czemu zarówno lekarz, jak i pacjent mają pełny obraz jamy ustnej i obecnych w niej problemów.

     Lampa wybielająca Beyond

     Wybielanie zębów jeszcze bardziej skutecznie a efekt spektakularny? TAK! To możliwe w Promedica! Nasza najnowsza LAMPA do wybielania posiada halogenowy akcelerator wybielania emitujący zimne niebieskie światło oraz opcje terapii laserowej. Najsilniejsze światło halogenowe z dostępnych na rynku z klinicznie udowodnionym rezultatem wybielania, gwarantujące najlepszy efekt w porównaniu z systemami plazmowymi i diodowymi. Unikalna technologia światła Light Bridge. Opcja wybielania obydwu łuków zębowych z możliwością wyboru siły wybielania: łagodna, normalna lub intensywna dla perfekcyjnego efektu wybielania dostosowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta. Poczuj różnicę!

      The Wand STA

      Bezbolesne znieczulenie komputerowe – nie tylko dla dzieci. System składa się z małego komputera i specjalnej końcówki, która z wyglądu przypomina długopis. Płyn znieczulający aplikowany z prędkością fizjologiczną, co oznacza, że nie rozpycha tkanek zbyt wysokim ciśnieniem i nie powoduje bólu. Komputer The Wand STA cały kontroluje właściwe tempo aplikacji znieczulenia.

       Mikroskop

       Dzięki mikroskopowi możliwe jest nawet 20-krotne powiększenie widoczności pola operacyjnego. Leczenie stomatologiczne (w tym także wymagające widoczności najmniejszych szczegółów leczenie kanałowe) można przeprowadzić dokładniej, a co za tym idzie skutecznej. W gabinetach stomatologicznych wyposażonych w mikroskopy nie ma problemów z odnalezieniem niedrożnego wejścia kanału czy chociażby kontrolą szczelności wypełnień.

        Lupy stomatologiczne

        Nie mam możliwości by gołym okiem zauważyć wszystkie sygnały świadczące o obecności próchnicy. Nowoczesne gabinety stomatologiczne wykorzystują lupy stomatologiczne służące do pracy w powiększeniu. To właśnie one gwarantują dobra diagnostykę, dokładność i precyzyjne leczenie zębów.

         Obtura II / System B

         Urządzenia wspomagające leczenie kanałowe. Obecnie najskuteczniejsze systemy służący do wypełniania kanałów korzeniowych. Podgrzanie materiał, którym wypełnia się kanał, dzięki czemu staje się on bardziej plastyczny i szczelnie zarówno kanał główny, jak i jego odgałęzienia.

          Endometr

          Nowoczesne leczenie kanałowe nie może odbyć się bez endometru PROPEX 5. Urządzenie umożliwia dokładny, elektroniczny pomiar długości kanału. Dzięki niemu jesteśmy w stanie przeprowadzić leczenie kanałowe także u kobiet w ciąży, u których niemożliwe jest wykonanie zdjęć RTG/RVG.

           Nouvag

           Leczenie kanałowe jest szybsze, gdy gabinet stomatologiczny wyposażony jest w urządzenie pozwalające właściwie opracować kanały korzeniowe w sposób szybki, i znacznie bardziej dokładny niż przy zastosowaniu wyłącznie narzędzi ręcznych.

            Orthophos XG3D

            Bezpieczeństwo Pacjenta i najwyższe standardy to najważniejsze cele w Promedica, dlatego z myślą o naszych Pacjentach zakupiliśmy najpopularniejszy tomograf na świecie, emitujący minimalne dawki promieniowania a pozwalający na skuteczną i dokładną diagnostykę RTG tak niezbędną w procesie leczenia zębów.

             Radiowizjograf

             Leczenie stomatologiczne wymaga właściwego diagnozowania i kontroli skuteczności. Dlatego ważnym elementem jest wykonywanie zdjęć RTG/RVG przed leczeniem, w trakcie leczenia i po jego zakończeniu. Dawka promieniowania emitowana przez nowoczesne radiowizjografy jest minimalna i bezpieczna dla pacjentów.

              Sirolaser / Elektrokolagulator

              Zabiegi chirurgiczne przeprowadzane w Promedica są na najwyższym poziomie, zależy nam na Państwa bezpieczeństwie, zadowoleniu a przede wszystkim na wysokiej skuteczności wszystkich zabiegów. W Promedica pragniemy zminimalizować czas zabiegu, jego boleśność a w głównej rzeczy ograniczyć do minimum dyskomfort pooperacyjny. Pomaga nam w tym właśnie Sirolaser - który dzięki swojemu wszechstronnemu zastosowaniu redukuje krwawienie, dokładnie usuwa zmiany na błonie śluzowej jamy ustnej, przyspiesza gojenie i redukuje powstawanie blizn. Sprzęt jaki posiadamy w Promedica zapewnia komfort oraz bezpoeczeństwo pracy a jednocześnie gwarantuje osiągnięcie odpowiednich rezultatów leczenia w sposób bezbolesny i nieuciążliwy dla pacjenta.

               Laser biostymulacyjny

               W Promedica wiemy, że inwestycja w sprzęt najwyższej technologii i jakości to najlepsza inwestycja, a dowodem na to są zadowoleni Pacjenci, którzy odzyskują zdrowy uśmiech po leczeniu w Promedica. Naszym laserem biostymulacyjnym pomagamy naszym Pacjentom przy: szczekościsku, nerwobólach, stomatopatiach protetycznych, paradontopatiach, obrzękach, przyspieszamy gojenie się ran po zabiegach ekstrakcji, podcięciach wędzidełka. Terapia laserem biostymulacyjnym jest bezinwazyjna. Jest to bardzo ważne w przypadku pacjentów z niską odpornością i uczulonych na leki. Działanie lasera nie tylko zmniejsza ból i obrzęk, pojawiający się po zabiegu, ale przyspiesza gojenie tkanek, zmniejsza ryzyko infekcji i odrzucenia implantów.

                Fizjodyspenzer i piezotom

                Nowoczesne leczenie chirurgiczne prowadzone w oparciu o najwyższe standardy leczenia nie może się odbyć bez wykorzystania odpowiedniego sprzętu, my w Promedica mamy tego świadomość, dlatego posiadamy taki sprzęt. Dzięki niemu możemy ratować zęby ze zmianami okołowierzchowymi, przeprowadzając na przykład resekcje, czy przywracać Pacjentom piękny uśmiech z pomocą implantów, a zabiegi chirurgiczne przeprowadzane przez lekarzy w Promedica są wykonywane precyzyjniej, szybciej i bardziej komfortowo dla Pacjenta.

                 Piaskarka

                 Urządzenie, które wraz ze skalerem ultradźwiękowym wspierają profesjonalną higienizację zębów. Dzięki jego zastosowaniu z przestrzeni międzyzębowych i bruzd usunięte zostają wszelkie osady i przebarwienia (tzw. piaskowanie).