Stomatolog dziecięcy - Leczenie zębów mlecznych

Pierwsze zęby są bardziej podatne na próchnicę. Ponadto pozostają w bliskim kontakcie z zębami stałymi, których zawiązki mieszczą się w dziąsłach od naszego urodzenia. Złe jest zatem założenie, że nie trzeba przejmować się ich stanem. Bakterie próchnicy nie tylko wywołują ból dziąseł. Mogą zainfekować stałe zęby, dlatego tak ważne jest by o dziąsła i zęby dbać od samego początku.

  Stomatolog dziecięcy – kiedy pierwszy raz?

  Profilaktyczne wizyty u dentysty dla dzieci zalecamy od momentu, gdy pojawią się pierwsze zęby. Kontrola stomatologa dziecięcego nad właściwym rozwojem zgryzu, stanem zębów i dziąseł, pozwoli skutecznie uchronić Twoje dziecko przed próchnicą i trudnym leczenie ortodontycznym.

   Wizyty adaptacyjne u stomatologa dziecięcego

   Prowadzimy tak zwane „wizyty adaptacyjne”, w trakcie których dzieci mogą pobawić się, obejrzeć gabinety, posłuchać opowieści o tym, jak właściwie myć zęby. Dbamy o to, by pierwszy kontakt ze stomatologiem był ciekawy i relaksujący.

    10 powodów, dla których dzieci lubią Promedica

    1. nie robimy nic na siłę
    2. nasze wizyty adaptacyjne są świetną zabawą
    3. w poczekalni można bawić się i rysować
    4. w trakcie zabiegów puszczamy ulubione bajki naszych pacjentów
    5. zachęcamy by w gabinecie słuchać ulubionej muzyki
    6. komputerowe znieczulenie Magiczną Różdżką (The Wand STA) całkowicie eliminuje ból
    7. mamy znieczulenia żelowe w ulubionych, owocowych smakach
    8. stosujemy Twinky Star – intensywnie kolorowe wypełnienia ubytków. Mały pacjent może sam wybrać ulubione kolory
    9. dzielni pacjenci otrzymują dyplomy i nagrody od swojego dentysty
    10. dentysta dla dzieci odpowiada na każde pytanie małego pacjenta

     Lakowanie zębów

     Bezbolesny zabieg profilaktyczny, którego celem jest zapobieganie próchnicy. Należy ok. 2-3 miesiące po pojawieniu się powierzchni żujących zębów. Wszelkie nierówności na powierzchniach podatnych na próchnicę zębów wypełniamy światłoutwardzalnym lakiem. W ten sposób uniemożliwiamy zaleganie w nich resztek pokarmowych i rozwój niebezpiecznych bakterii.

      Impregnacja zębów mlecznych

      Zwana inaczej lapisowanie. Bezbolesny zabieg stosowany w przypadku rozległej próchnicy zębów mlecznych. Zabieg polega na delikatnym oczyszczeniu i pokryciu chorych powierzchni preparatem będącym w stanie zatrzymać proces próchnicowy.

       Fluoryzacja zębów

       Inaczej lakierowanie. Bezbolesny zabieg profilaktyczny, polegający na pokryciu zębów lakierem fluorowym, którego celem jest wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na próchnicę. Dawka fluoru stosowana w trakcie zabiegu jest bezpieczna dla zdrowia dzieci. Pierwsza fluoryzacja zalecana jest po pojawieniu się pierwszych ząbków. Powtórki powinno wykonywać się co 3 miesiące.