Profilaktyka

Skaling i piaskowanie

Każdy pacjent objęty opieką stomatologiczną w Promedica poddawany jest regularnie profesjonalnemu oczyszczaniu zębów z kamienia nazębnego, nad i poddziąsłowego, osadów i przebarwień (skaling i piaskowanie). Higienizacja, na którą składają się skaling ultradźwiękami oraz piaskowanie, jest jednym z najistotniejszych czynników hamujących rozwój chorób przyzębia (paradontozy).

 

Fluoryzacja

Skaling i piaskowanie to jednak nie jedyne zabiegi składające się na profilaktykę chorób stomatologicznych. Po usunięciu kamienia wskazane jest lakierowanie zębów preparatami zawierającymi związki fluoru – nie tylko u dzieci! Celem fluoryzacji jest oczyszczenie i szczelne wypełnienie bruzd zębowych. Tym samym eliminuje się problem zalegania w nich resztek jedzenia i rozwoju bakterii powodujących próchnicę i paradontozę.

 

Współpraca z pacjentem

Skuteczna profilaktyka to nie tylko regularny skaling i piaskowanie oraz fluoryzacja zębów. Zaangażowanie i współpraca ze strony pacjenta mają w tym przypadku kluczowe znaczenie. Dlatego w Promedica stale realizujemy programy profilaktyczno-higienizacyjne dostosowane do zróżnicowanego wieku i problemów naszych pacjentów.

Pacjentów chcącym wypracować właściwe nawyki higieniczne zapraszamy serdecznie do udziału w programie profilaktyki SOLO, traktującym każdy ząb jako oddzielny element jamy ustnej, który wymaga oddzielnego oczyszczenia. Pozwala to na skuteczne i trwałe usunięcie bakterii zalegających w przestrzeniach między zębowych, których nie można usunąć za pomocą zwykłej szczoteczki do zębów, czy nici dentystycznej.