Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to nic innego, jak drobne zabiegi operacyjne przeprowadzane w obrębie jamy ustnej – od usunięcia chorego zęba po podcinanie zbyt krótkiego wędzidełka, odpowiedzialnego za niewłaściwą fonację. Niejednokrotnie taki zabieg chirurgiczny jest jedynie etapem leczenia protetycznego (wszczepienie implantu) lub ortodontycznego.

 

Ekstrakcja zęba

Zabieg wykonywany w znieczuleniu na jednej wizycie. Wskazaniami do jego wykonania są głównie poważne stany chorobowe: przewlekłe stany zapalne tkanek (odporne na leczenie kanałowe), głębokie uszkodzenia mechaniczne zębów a także choroby dziąseł (zaawansowana paradontoza). Zdrowe zęby poddawane są ekstrakcji wyłącznie w trakcie przygotowań do leczenia ortodontycznego, bądź protezowania.

 

Wycięcie kaptura dziąsłowego

Zabieg wykonywany jest najczęściej w przypadku komplikacji związanych z pojawieniem się zębów mądrości. Polega na usunięciu fragmentu dziąsła utrudniającego wyrznięcie się zęba.

 

Nacięcie ropnia

Ropień powstaje w wyniku infekcji bakteryjnej i może doprowadzić do infekcji drogą krwi. Dlatego ważne by w porę zadbać o jego usunięcie. Zabieg usunięcia ropienia wykonujemy w znieczuleniu miejscowym.

 

Plastyka wędzidełka

Nieprawidłowe połączenie wędzidełka wargi górnej oraz języka może zaowocować ograniczoną ruchliwością. Konsekwencją są wady wymowy. Zabieg podcinania wędzidełka jest wykonywany w bezbolesnym znieczuleniu dzięki The Wand STA.